Opcje przeglądania

Podstawki pod monitor komputerowy

To jak wygląda nasza przestrzeń robocza wpływa na naszą wydajność, a nawet na satysfakcję z pracy. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań, aby zorganizować nasze biuro, może poprawić produktywność i zwiększyć pewność siebie. Z drugiej strony wiecznie niewygodna pozycja do pracy może wywoływać frustrację i utrudniać realizację naszych zadań.

Czym jest podstawka pod monitor?

Podstawka pod monitor to specjalnie przygotowany sprzęt, na którym możemy postawić ekran komputera tak, abyśmy mogli przyjąć optymalną pozycję podczas pracy. To zazwyczaj estetyczne, nowoczesne sprzęty, często wyposażone w dodatkowe udogodnienia. Możemy spotkać się z podstawkami pod monitor, które mają dodatkowe wejścia USB. Wiele z nich oferuje możliwość regulacji wysokości.

Dlaczego warto zainwestować w podstawkę pod monitor?

Podstawki pod monitor pozwalają dostosować układ naszego biurka tak, aby poprawić naszą wygodę, polepszyć wydajność i wprowadzić zdrowe nawyki w pracy. Powinniśmy zacząć od tego, że w dzisiejszych czasach codziennie korzystamy z komputerów, laptopów i tabletów. Niezależnie od tego, czy używamy ich do pracy, gier, a nawet po prostu, by być na bieżąco w kontakcie z przyjaciółmi w mediach społecznościowych, nikt nie spędza przy komputerze tylko kilku minut. W rzeczywistości badania wykazały, że w Ameryce przeciętna osoba spędza ponad dwie godziny na dzień na komputerze. W Polsce jest podobnie.

Dwie godziny nieprzerwanie spędzone przy biurku komputerowym nie są dobre dla naszego ciała, ponieważ nasza struktura szkieletowa nie została zbudowana tak, aby utrzymywać pozycję siedzącą przez tak długi czas. Jednocześnie Ci, którzy pracują z komputerami spędzają większą część swojej ośmiogodzinnej zmiany siedząc na stanowisku pracy. W ten sposób narażamy nasze ciała na ogromne obciążenia. Bez użycia ergonomicznych podstawek pod monitor, regularne długotrwałe korzystanie z komputera szybko doprowadzi do bólu i napięć.

Podstawki pod monitor sprawiają, że monitor naszego komputera znajduje się na optymalnej wysokości. Dzięki temu nie musimy naciągać szyi lub przyjmować złej postawy, aby wygodnie korzystać z komputera. Dodatkowym celem każdej podstawki pod monitor jest to, by umieścić klawiaturę nieco niżej. Wtedy znajduje się ona na takim poziomie, że nie musimy naciągać czy nadwyrężać naszych nadgarstków.

Kiedy planujemy jak ustawić monitor, to najlepiej jest to zrobić w taki sposób, aby górna część ramki ekranu znajdowała się na poziomie oczu. Dzięki temu zapobiegamy zmęczeniu naszych oczu i naciąganiu mięśni szyi. Z tego powodu wiele podstawek pod monitor ma odpowiedni stopień elastyczności, aby regulować je dopasowując do każdego użytkownika.

Siedzenie przy biurku z niewłaściwą pozycją monitora może prowadzić do garbienia, pochylania się do przodu i innych złych nawyków postawy. Z czasem siedzenie z niewłaściwą postawą przez dłuższy czas może powodować przewlekłe problemy z plecami i stawami, które będą miały wpływ na nasze zdrowie i mobilność poza biurem. Gdy nasz monitor, biurko i krzesło są ergonomicznie dopasowane, siedzenie z odpowiednią postawą jest bezproblemową i naturalną czynnością - i od razu zauważymy korzyści, zwiększając komfort i zmniejszając napięcie.

Dzięki prawidłowej postawie możemy uniknąć zmęczenia oczu, bólów szyi, pleców oraz stawów. Pozwala to uniknąć wielu problemów na co dzień. To sprawia, że czujemy się lepiej, pracujemy wydajniej i efektywniej, a także dodaje nam pewności siebie. Podstawka pod monitor to drobny element, który może znacząco poprawić naszą postawę.

PODKŁADKA POD NADGARSTEK - "ROLLING"

PODKŁADKA POD NADGARSTEK - "ROLLING"
PODKŁADKA POD NADGARSTEK - "ROLLING"

PODKŁADKA POD NADGARSTEK - ROLLING

nowa generacja podkładek pod nadgarstek
pamięta kształt
dopasowuje się do indywidualnego ułożenia nadgarstka.
4 kulki ze stali nierdzewnej umożliwiają swobodne ruchy
zabezpiecza nadgarstek przed urazami
Niewielkie rozmiary oraz waga

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 95,00 zł
szt.

PODSTAWKA POD MONITOR - "STUDY"

PODSTAWKA POD MONITOR - "STUDY"
PODSTAWKA POD MONITOR - "STUDY"

PODSTAWKA POD MONITOR  STUDY

wbudowany 4 X USB PORT
wymiary:    (55,3X16,8X5 CM)
producent: UNILUX
kolor:         BIAŁO SREBRNY

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 259,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl