Oczyszczacze powietrza w sklepie DE-LUX

Oczyszczacze powietrza wykorzystują system wewnętrznych wentylatorów do oczyszczania powietrza w naszym domu poprzez szereg filtrów, które usuwają szkodliwe cząsteczki unoszące się w powietrzu, takie jak kurz, pyłki i bakterie. Oczyszczacz powietrza następnie cyrkuluje oczyszczone powietrze z powrotem do pomieszczenia. Ten proces powtarza się kilka razy na godzinę, utrzymując zdrowe środowisko.

Jakie są zalety oczyszczaczy powietrza?

Przede wszystkim oczyszczacze powietrza zapewniają, że oddychamy czystym powietrzem. Szacuje się, że powietrze w pomieszczeniach jest dwa do pięciu razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz - a czasami nawet 100 razy bardziej. Zimą, kiedy w miastach unosi się smog nawet nie możemy otworzyć okien, aby przewietrzyć pomieszczenie. Dobry oczyszczacz powietrza zapewnia nam zdrowie.

Jeżeli posiadamy zwierzęta to oczyszczacz powietrza jest urządzeniem stworzonym dla nas. Możemy kochać nasze zwierzaki, ale sprawiają one, że w powietrzu unosi się sierść i inne alergeny, nie wspominając o pojawiających się czasem przykrych zapachach. Te urządzenia pomagają zwalczyć alergeny zatrzymując je na filtrach.

Dodatkowo oczyszczacze zatrzymują pył i kurz. Co więcej małe cząsteczki takie jak pyłki, zarodniki pleśni i inne bakterie, unoszą się w powietrzu, powodując choroby. Wielokrotnie przepuszczając powietrze w pomieszczeniu przez filtry wewnętrzne, oczyszczacz powietrza pomaga usunąć do 99 procent tych zanieczyszczeń. Dzięki temu mamy mniej sprzątania i zdrowsze powietrze. Jest to szczególnie ważne dla alergików. Zwłaszcza, że oczyszczacze pozwalają też usunąć sezonowe alergeny.

Jeżeli jakikolwiek członek naszej rodziny pali to dla zdrowia naszego i naszych najbliższych powinniśmy zainwestować w oczyszczacz powietrza. Oczyszczacze w naszym sklepie pomogą zneutralizować dym zanim wchłonie się on w tapicerki, zasłony, firanki i dywany. Pomoże on też jeżeli mamy kominek.

Dodatkową zaletą oczyszczaczy powietrza jest to, że usuwają one nieprzyjemne zapachy. Te urządzenia nie tylko filtrują powietrze, ale także pomagają pozbyć się nieprzyjemnych i przypalonych zapachów jedzenia.

Stała ekspozycja na kurz, pyłki, łupież i inne unoszące się w powietrzu cząstki może powodować długotrwałe problemy z oddychaniem i zdrowiem. Korzystanie z oczyszczacza powietrza w domu daje pewność, że nasze płuca będą zdrowe przez wiele lat.

Rodzaje oczyszczaczy powietrza i filtrów?

Najlepiej jest zacząć od najlepszych filtrów, czyli wysokowydajnego zatrzymania cząstek stałych lub w skrócie HEPA. Aby zostać sklasyfikowanym jako HEPA, filtr powietrza musi usunąć z powietrza nie mniej niż 99,97 procent cząstek o wielkości 0,3 mikrona lub więcej. Ten standard sprawia, że filtry powietrza HEPA są złotym standardem w usuwaniu alergenów i cząstek z powietrza. Możemy tutaj wyróżnić również kilka podkategorii.

Oczyszczacze powietrza HEPA / UV-C są zazwyczaj droższe niż inne, ale są tego warte. Sprawdzają się zwłaszcza w miejscach, gdzie znajduje się wysoki poziom alergenów. Zazwyczaj mają one wymienne filtry powietrza HEPA, są wyposażone w ultrafioletowe światło bakteriobójcze, dzięki czemu zatrzymują 99,97% alergenów przenoszonych w powietrzu i 99% bakterii przenoszonych tą drogą oraz bakterii powodujących nieprzyjemne zapachy. Pozbywają się z domu pyłków, roztoczy i zarodników pleśni, które są głównymi przyczynami sezonowych alergii i pomagają zachować świeży zapach w domu. Jednak jeżeli pyłki i roztocza nie stanowią dla nas tak dużego problemu to możemy się zdecydować na urządzenie z filtrem HEPA bez światła ultrafioletowego światła bakteriobójczego.

FILTR DO OCZYSZCZACZ POWIETRZA R'CLEAN 30m

FILTR DO OCZYSZCZACZ POWIETRZA R'CLEAN  30m
FILTR DO OCZYSZCZACZ POWIETRZA R'CLEAN 30m

FILTR DO OCZYSZCZACZA POWIETRZA, R'CLEAN 30m

wymienny filtr do oczyszczacza
eliminuje 99,9% szkodliwych cząsteczek z powietrza

producent:  UNILUX, 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 330,00 zł
szt.

OCZYSZCZACZ POWIETRZA "R'CLEAN" 30m

OCZYSZCZACZ POWIETRZA "R'CLEAN"  30m
OCZYSZCZACZ POWIETRZA "R'CLEAN" 30m

OCZYSZCZACZ POWIETRZA, R'PURE 30m

do pomieszczeń o powierzchni ok 30 m2
eliminuje 99,9% szkodliwych cząsteczek z powietrza
cicha praca < 50 db
ładowany elektrycznie systemem jonizujący

producent:  UNILUX, 
kolor:         BIAŁY

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 1 183,00 zł
szt.

OCZYSZCZACZ POWIETRZA "R'PURE" 15m

OCZYSZCZACZ POWIETRZA "R'PURE" 15m
OCZYSZCZACZ POWIETRZA "R'PURE" 15m

OCZYSZCZACZ POWIETRZA, R'PURE 15m

do pomieszczeń o powierzchni ok 15 m2
eliminuje 99,9% szkodliwych cząsteczek z powietrza
cicha praca < 50 db
ładowany elektrycznie systemem jonizujący

producent:  UNILUX, 
kolor:         BIAŁY

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 446,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl